Od kogo kupić auto w Holandii?

Ceny samochodów używanych na rynku Holenderskim nie są duże, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że najczęściej są w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Tu pojawia się pytanie czy kupić auto od dealera czy postawić na osobę prywatną?

Jeśli decydujemy się na dealera możemy liczyć na pomoc w formalnościach na każdym etapie zakupu, a także podpowie, jak zorganizować transport samochodu z Holandii do Polski. Wiąże się to jednak z wyższą marżą i znajomością auta tylko z perspektywy tego co widzi. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zakup samochodu od osoby prywatnej, mamy większą szansę na negocjację ceny auta oraz na poznanie jego całkowitej historii. Tu warto dodać, że holenderskie przepisy nie są zbyt przyjazne dla samochodów o dużych pojemnościach, dlatego właścicielom diesli i silników o sporej pojemności, ciężko jest sprzedać auto na tamtejszym rynku. Takie auta będą więc tańsze, a kwota po negocjacji może być jeszcze bardziej przyjazna dla kieszeni.

enter image description here

W pierwszej kolejności warto przejrzeć ogłoszenia w internecie i poprosić sprzedającego o podanie numerów rejestracyjnych. W Holandii, na podstawie numeru rejestracyjnego, możemy sprawdzić przebieg pojazdu korzystając ze strony internetowej Państwowej Służby Ruchu (RDW). Znając przebieg oraz jego przeszłość, możemy już podjąć decyzję czy jedziemy oglądać auto. Warto być przygotowanym na obejrzenie kilku aut u różnych właścicieli na naszej trasie, by ograniczyć ryzyko, że wrócimy z pustymi rękoma.


Author: admin

Just another HTMLy user.